RAZBURLJIV KONEC RALLY SEZONE ZA ŠKODINE VOZNIKE

Čeprav je bil samo gledalec, je Andreas Mikkelsen zapustil RallyRACC Rally de España kot novo okronani prvak karavane WRC2. Le še en krog pred koncem svetovnega prvenstva v reliju (WRC) FIA-e, je testni voznik ŠKODA Motorsport skupaj s Norvežanom Madsom Østbergom namreč obdržal skupno vodstvo v karavani WRC2, ker pa je Mikkelsen v sezoni dosegel več zmag v kategoriji in Østberg v finalu sezone ne more doseči točk, je Mikkelsen matematično prvak. Ravno nasprotno pa je v dirki za naslov prvaka v kategoriji WRC3, rezervirani za zasebne voznike, ki je še vedno povsem odprta. Kajetan Kajetanowicz (ŠKODA FABIA Rally2 evo) iz Poljske je v Španiji zasedel drugo mesto in osvojil vodstvo po točkah, med tem ko sta zmago v kategoriji dosegla Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen iz Finske, ki sta tekmovala z Toksport WRT ŠKODA FABIA Rally2 evo.

Andreas Mikkelsen iz ekipe, ki jo podpira ŠKODA Motorsport, Toksport WRT, je s strani spremljal RallyRACC Rally de España. Norvežan se je odločil preskočiti španski krog WRC, ker predpisi WRC2 omogočajo vsakemu vozniku, da osvoji prvenstvene točke na največ sedmih od dvanajstih dogodkov. S šestimi rezultati je bil tako Mikkelsen z mislimi že v naslednjem krogu v Monzi, v Kataloniji pa je pritisk prenesel na njegovega tekmeca Madsa Østberga. Tudi Norvežan je moral na WRC2 končati tretji ali višje, da bi dirka za naslov ostala odprta do finala sezone v Italiji, toda Østberg je uspel zasesti le četrto mesto in sčasoma izenačiti Mikkelsenovo število točk – premalo, da bi premagal svojega rojaka.

“Super čudno je osvojiti naslov WRC2, ko sedite v servisnem parku. Kljub vsemu pa je neverjeten občutek, da zmagaš proti tako hudi konkurenci. Sezona je potekala odlično, moja ŠKODA FABIA Rally2 evo je bila vselej zanesljiva, «je dejal Mikkelsen. Michal Hrabánek, vodja ŠKODA Motorsport, je dodal: »Čestitam Andreasu za osvojeni WRC2 naslov leta 2021. Ponosen sem na naše sodelovanje z njim, ki se je začelo že pred dvanajstimi leti s Škodo FABIA S2000. Danes je Andreas impresivni zbirki naslovov ŠKODA FABIA Rally2 evo dodal še eno dragoceno prvenstvo.”