MONSTER ENERGY IN YAMAHA DO NOVE ZMAGE

Maxime Renaux iz Monster Energy Yamaha Factory MX2 je navdušil na španskem MXGP, 13. krogu svetovnega prvenstva v motokrosu FIM, in dosegel četrto zmago na Grand Prix. Posledično je 21-letni Francoz uspešno povečal vodstvo v prvenstvu MX2 na 108 točk nad sotekmovalcem Jagom Geertom. Geerts je na dirki na dirkališču intu Xanadu Arroyomolinos v Madridu sicer za seboj pustil burno uvodno dirko, a se je z neverjetno vožnjo na drugi dirki vrnil na drugo mesto za skupno šesto mesto. Hkrati je Thibault Benistant končal s 4 točkami dodatnega zaostanka, na osmem mestu.

Ko se je začel merjen trening, je bilo dirkališče intu Xanadu Arroyomolinos v brezhibnem stanju. Čez noč je dež navlažil teren, kar je motoristom omogočilo ustvarjalnost pri izbiri linij, saj je bilo na večini proge ponujenega veliko trenja. Takoj, ko je zavihtela zelena zastava, ki je kazala, da se je trening začel, je bil Geerts hiter. Belgijec je z 1’51.341 v krogu 2 postavil najhitrejši krog, ter tretjič v sezoni dosegel prvo pozicijo. Za njim je Renaux dosegel 1’51.556 za tretje mesto, Benistant pa je vožnjo končal na 13. mestu z 1’52.524.

Po novem fantastičnem začetku je Renaux šest krogov sledil Geertsu in Vialleju, preden je v 7. krogu povečal hitrost. V krogih, ki so sledili, je francoski zvezdnik svoj YZ250FM pognal mimo Vialleja, da je ukradel drugo mesto in najhitrejši krog dirke postavil na 9. krog, preden je prehitel svojega sotekmovalca v 12. krogu in prevzel vodstvo.

Ko je Renaux divjal do sedme dirkaške zmage v sezoni, je Geerts ostal v kombinacijah, vendar se pred zamahom zastave ni mogel dovolj hitro odzvati. Na koncu je bil drugi.